Dobra, było już o dramach BL, które obejrzałam w 2019 roku, to teraz czas ruszyć naprzód i skupić się na tym, co nas czeka w nowym roku. Jako że nie mam co robić ze swoim życiem (sarkazm) to przygotowałam zestawienie według mnie najciekawszych zapowiedzi na rok 2020. Mam nadzieję, iż komuś faktycznie się ono przyda (na przykład mi). Ja już zdążyłam się pogubić w tych wszystkich zwiastunach. No cóż, chyba nie ma co przedłużać tego wstępu. Samo to zestawienie będzie wystarczająco długie. Przed Państwem najciekawiej wyglądające dramy BL 2020.

PS. Na kolorowo zaznaczyłam tytuły, na które czekam najbardziej. Chętnie się dowiem też, na co wy czekacie najbardziej, tak że piszcie.

Czerwonyczekam bardzo

Zielonywygląda spoko

Różowytrochę się boję

Fioletowy – bardzo się boję

Niebieski – nie wiem, co o tym myśleć

Czarnyjest mi to obojętne

No i jeżeli interesuje was prosta lista z wszystkimi tytułami i linkami do oficjalnych kont na instagramie oraz Facebooku to znajdziecie ją tutaj.

Tytuły, których mamy zwiastun

Why R U?

Data premiery: 17.01.2020

Opis

Tutor jest powszechnie uważany za osobę bardzo racjonalną i mądrą jak na swój wiek, podczas gdy Fighter często działa pod wpływem emocji. Z początku są do siebie wrogo nastawieni lecz z czasem zaprzyjaźniają się ze sobą.

Saifah jest popularnym muzykiem, a Zon nieśmiałym, ale upartym pisarzem Sci-Fi.

My engineer

Data premiery: 14.02.2020

Opis

Pierwsze spotkanie Bona – popularnego studenta inżynierii oraz Duena – pierwszoroczniaka na wydziale medycyny nie przebiegło najlepiej. Przez to teraz Duen musi codziennie kupować Bonowi różę przez jeden miesiąc.

2gether the series

Opis

Tine chce się pozbyć swojego wielbiciela – geja. Jego przyjaciel proponuje mu, żeby znalazł sobie chłopaka na niby. Wybór pada na popularnego i przystojnego Sarawata, który z początku nie jest zbyt chętny, ale w końcu się zgadza.

A Tale of Thousand Stars

Opis

Nauczycielka będąca wolontariuszką ginie w tragicznym wypadku, a jej serce trafia do Tiana, który potrzebował transplantacji, aby móc dalej żyć. Poprzez kolejne zapiski w pamiętniku, Tian dowiaduje się coraz więcej o swoim wybawcy. Między innymi o jej obietnicy złożonej pewnemu oficerowi o imieniu Phupha. Chłopak postanawia pójść w jej ślady i zgłasza się jako nauczyciel – wolontariusz. Próbuje też zaprzyjaźnić się z owym oficerem, ale ten trzyma go na dystans. Jednak po pewnym czasie zbliżają się do siebie, a serce Tiana zaczyna bić szybciej w obecności Phupha.

The Shipper

Opis

Dusza pewnej fujoshi (yaoistki inaczej), która jest straszną shipperką First – Fluke (fikcyjnego pairingu, który tworzy dwójka bardzo realnych osób) przez przypadek wskakuje do ciała Firsta. Postanawia to wykorzystać na swoją korzyść, podczas gdy brat Firsta zauważa, iż coś jest nie tak.

Gen Y the series

https://www.youtube.com/watch?v=faC4VJO56Kc&t=18s

Szczerze to nie mam pojęcia o czym to będzie, a ten teaser/trailer nie specjalnie pomaga. Wiem tyle, że seria opiera się na oryginalnym pomyśle, czyli nie jest to ekranizacja nowelki. Ma też obracać się wokół problemów związanych z dojrzewaniem takich jak szkoła, orientacja itd. Ma mieć podobno trzy sezony, z czego jeden jest sezonem 0 (cokolwiek to znaczy).

Teraz najważniejsza informacja. Podobno w sezonie 1 główną parą ma być KimCop, czyli nasze MingKity z oryginalnego 2moons.

Twitter Gen Y the series - dramy BL 2020
Tutaj macie tweeta jako dowód
Tutaj za to macie filmik, w którym wypowiadają się na ten temat Kim i Copter

Jeżeli chcecie więcej informacji to być może uda wam się je znaleźć tu.

Oxygen the series

Opis

Osierocony w bardzo młodym wieku Gui – student inżynierii na czwartym roku musi pracować na swoje utrzymanie. Mimo trudnej przeszłości oraz niezbyt łatwego życia, Gui jest osobą bardzo pogodną i zawsze uśmiechniętą.

Tymczasem Solo – bogaty pierwszoroczniak na muzycznym wydziale może mieć wszystko, czego zapragnie. Tylko nie uśmiechu, który odszedł razem z jego zmarłą matką.

Pewnego dnia oboje spotykają się w kawiarni, w której pracuje Gui. Od tamtej pory zaczęli spotykać się w tej kawiarni codziennie o tej samej porze.

His

Opis

Shun i Nagisa w liceum byli parą, ale przed pójściem na studia Nagisa zerwał z Shunem. Lata później Shun mieszka samotnie na wsi, kiedy nagle przyjeżdża do niego Nagisa razem ze swoją sześcioletnią córką.

Tytuły, których obsadę znamy

En of Love

En of love dramy BL 2020

Opis

Seria ta ma opierać się na trzech nowelkach autorstwa Faddist, a więc zamiast kolejnej pary studentów inżynierii oraz medycyny, dostaniemy w pakiecie aż trzy.

My Ride the series

My ride the series dramy BL 2020

Opis

Mork jest kierowcą taxówki, którego ostatnimi czasy bardzo często zatrudnia doktor Tawan jeżdżąc po pracy do swojego chłopaka. Pewnego dnia Mork specjalnie próbuje opóźnić spotkanie doktora z jego chłopakiem, aby ten nie zobaczył jak ukochany go zdradza. Niestety Tawan tak czy siak się o tym dowiaduje i zrywa ze swoim chłopakiem. Po tym wydarzeniu on i Mork zaczynają się do siebie zbliżać.

Your Star

Your star dramy BL 2020

Opis

Głównym bohaterem tej serii jest pewien homofob, który odkrywa, iż jego własny brat jest gejem i ma chłopaka. Niestety nawet to nie otwiera mu oczu. Sytuacja zaczyna się dla niego zmieniać, kiedy bliski przyjaciel zaczyna bawić się jego uczuciami.

Your Voice My Heart

Your voice my heart

Opis

Su Ye Xin wyprowadził się od rodziców ponieważ nie potrafili zaakceptować tego, iż jest gejem. Ye Xin jest ogromnym fanem aktora głosowego o pseudonimie Sheng Sheng. Ponieważ boi się, iż jego idol byłby nim zniesmaczony orientacją chłopaka, używa on kobiecego profilu, na którym wyraża swoje wsparcie i podziw dla Sheng Shenga. Przypadkiem nadarza się okazja dla Ye Xina, by poznać swojego crusha w realu. Oprócz podekscytowania, chłopak odkrywa też, iż jego ulubiony aktor cierpi na z powodu regularnych załamań emocjonalnych, których przyczyną jest najprawdopodobniej jakiś incydent z przeszłości.

The Cornered Mouse Dreams of Cheese

The cornered mouse dreams of cheese

Opis

Otomo Kyoichi pracuje w firmie reklamowej i jest posiada bardzo niezdecydowaną osobość. Jest żonaty, ale bardzo często miewa romanse z innymi ludźmi. Pewnego dnia pojawia się przed nim Imagase Wataru, który chodził na ten uniwerek co on, a obecnie pracuje w firmie, która robi wszystko dla klientów. Został wynajęty przez żonę Kyoichiego, aby sprawdzić, czy ten nie wdaje się w romans. Jednak zamiast tego, mówi mu, że jest w nim zakochany od siedmiu lat. Mówi mu też, że jeśli ten zgodzi się wejść z nim w relacje seksualną, to nie powie jego żonie o tym, iż był niewierny.

Tytuły, o których nie wiemy za wiele

In My Mind

In my mind dramy BL 2020

W zasadzie o tej serii nie wiemy praktycznie nic oprócz tego, że jest na etapie workshopu. Tutaj macie linka do oficjalnej strony na Facebooku.

Fhalanrak

Fhalanrak

Wiem tyle, że reżyserem ma być P’New, który znany jest z takich projektów jak „Make it Right”, „Love by Chance”, czy „Until we meet again”.

Your Name Engraved Herein

Your name engraved herein dramy BL 2020

Opis

W roku 1987 na Taiwanie ogłoszono koniec stanu wojennego. W społeczeństwie pragnącym wolności, dwójka studentów zakochuje się w sobie.

Znamy jak na razie dwóch aktorów zaangażowanych w projekt. Są to Chris Wu znany z „HIStory3: Trapped” oraz Edward Chen znany z „Red Balloon”. No i ma to być film.

Sheng Jian

Shang jian

Opis

Głównymi bohaterami tej historii są student na wydziale historii oraz pewien chuligan będący członkiem formacji organizującej paradę podczas festynu przy świątyni, w której nasz student prowadzi badania w terenie.

Ich charaktery kompletnie się od siebie różnią, gdyż jeden z nich jest spokojny i cichy, a drugi impulsywny i śmiały. Spędzenie razem lata powoduje, iż rodzi się między nimi uczucie.

Love Stage

Love stage dramy BL 2020

Będzie to oczywiście aktorska ekranizacja bardzo popularnej mangi o tym samym tytule. Póki co, zostali wybrani tylko aktorzy do dwóch głównych ról. Nie wiadomo też, kiedy się ona ukaże, ani jaka jest w ogóle na to szansa.

Kontynuacje

2moons 3

Love by chance 2

Kontynuacja sezonu pierwszego, ale bez Sainta w obsadzie, a główną parą będzie TinCan. Tutaj macie teaser raczej w słabej jakości, ale są angielskie napisy i w miarę wszystko widać. No i taka mała rada ode mnie, lepiej ściszcie głośność, bo te piski w tle mogłyby kogoś spokojnie ogłuszyć.

Friendzone 2: Dangerous Area

Present still perfect

Data premiery: 12.03.2020

Kontynuacja filmu „Present Perfect”, którego nie oglądałam, ale być może nadrobię to niebawem.

HIStory2: Crossing the Line 2

My Bromance 2: 5 yaers later

Prace nad tym filmem mają ruszyć, kiedy Fluke skończy pracę nad UWMA, czyli w zasadzie powinno to nastąpić niebawem.

Pierwszej części nie oglądałam, ale z tego co kojarzę, to ta kontynuacja wychodzi już od dobrych paru lat.

Chiński bromance

Flying Phoenix

Opis

Feng Ming miał dopiero 19 lat, kiedy stracił życie ratując bez wahania czyjeś dziecko. Wdzięczny ojciec zapewnia mu szansę na drugie życie. Bez wiedzy Fen Minga jego dusza zostaje wysłana do bardzo odległej, starożytnej krainy, gdzie trafia ona do ciała księcia koronnego Królestwa Gromów. Tak się składa, iż ów książę znany jest z bycia najpiękniejszą osobą, która kiedykolwiek stąpała po ziemi. Niestety piękno ma swoją cenę. Feng Ming w swoim nowym ciele przykuwa uwagę ministra Rong Tiana, który wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję, aby uprzykrzyć mu życie. Co się stanie kiedy ludzie odkryją tożsamość Fen Minga? No i co się stało z prawdziwym księciem?

Winter Begonia

Data premiery: Luty 2020

Opis

Historia opowiada o utalentowanym artyście występującym w Operze pekińskiej oraz bogatym biznesmenie, których połączyła miłość do opery. Kiedy w 1937 japońska armia najeżdża Beiping, a ludzie jednoczą się w obronie ojczyzny, główni bohaterowie gotowi są poświęcić się dla kraju.

Forward Forever

Opis

Historia ta dzieje się w okresie wielkiego niepokoju w Chinach, kiedy kończą się rządy dynastii Qing i rozpoczyna się okres republiki i śledzi losy dwójki odważnych młodzieńców, którzy swoje życie poświęcili ich krajowi.

W dramie gra Z. Tao, który jest byłym członkiem koreańskiego zespołu EXO.

The Sleuth of Ming Dynasty

Data premiery: 17.12.2020

Opis

Podczas panowania cesarza Chenghua, Tang Fan, urzędnik państwowy szóstej rangi oraz Sui Zhou, członek tajnej policji podległej cesarzowi łączą siły, aby ujawnić pewien spisek i utrzymać pokój.

No tak, to by było na tyle jeśli chodzi o zapowiedzi BL na ten rok. Coś z tego przykuło szczególnie waszą uwagę, czy może nie specjalnie podoba wam się ten rok pod kątem BL?

Tutaj znajdziecie za to moje top 5 dram BL zeszłego roku, a tutaj zestawienie wszystkich jakie w tamtym roku obejrzałam.

No a TUTAJ macie mój fanpage na Facebooku, który możecie polajkować i być z kluseczką na bieżąco.