To już ta pora roku. Nadszedł czas na Share Week 2020. Jestem naprawdę ciekawa tej inicjatywy, ponieważ to pierwszy raz, kiedy biorę w niej udział. Słyszałam o niej jednak już wcześniej, ponieważ duża część blogów, których obserwuje, bierze w niej udział.

W ogóle zacznijmy od tego, iż uważam, że jest to bardzo fajna akcja i szacun dla Andrzeja za organizowanie jej co roku. Szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy tak bardzo potrzebujemy wspierać się nawzajem, może ona zdziałać wiele dobrego.

No a jeżeli nie słyszeliście o tej inicjatywie wcześniej – Share Week w skrócie polega na polecaniu blogerów przez innych blogerów. Wiecie, piszecie trochę miłych słów o waszych ulubionych blogerach na własnym blogu, a potem zgłaszacie wpis w formularzu oraz w komentarzu pod tym wpisem (chodzi mi rzecz jasna o wpis na blogu Andrzej Tucholski, który tutaj podlinkowałam, a nie o mój wpis).

W każdym razie przechodząc do konkretów…

Zdecydowanie mój ulubiony blog o popkulturze. Powodów jest kilka – lekki i przyjemny styl pisania Gosiarelli, idealnie trafiający do mnie humor, no i oczywiście sama tematyka jej bloga. W końcu znajdziemy tam wpisy o dramach, Marvelu, bajkach Disneya oraz o zombie i to wszystko w cudownie różowym wydaniu. Czego chcieć więcej? To właśnie czytanie Gosiarelli zainspirowało mnie do stworzenia sobie własnego miejsca w internecie. Uwielbiam ją też za jej paczki dram, dzięki którym zapoznałam się z kilkoma świetnymi tytułami. Z resztą, co ja się będę tutaj nad tym rozwodzić, po prostu wejdźcie na jej bloga i sami zobaczcie. No a jakbyście nie wiedzieli od czego zacząć, podrzucam wam tutaj moje trzy ulubione wpisy.

Oczywiście oprócz tego, co opisałam, blog Gosiarelli ma do zaoferowania znacznie więcej, jednak jest tego tak dużo, że chyba nie dałabym rady tego wszystkiego tu zawrzeć. W każdym razie jestem pewna, że każdy znajdzie u niej coś dla siebie.

Skoro pisałam o Gosiarelli, czas na eM, bo to właśnie przez Gosiarellę trafiłam na blog eM poleca. Generalnie jeśli czytacie eM to na stówę słyszałyście o Gosiarelli, a i jeśli czytacie Gosiarellę, nazwa „eM poleca” też za pewne gdzieś wam mignęła. W każdym razie bardzo się cieszę, że na bloga eM trafiłam. Znajdziecie u niej naprawdę fajne wpisy dotyczące koreańskiej popkultury, w tym kpopu i kdram rzecz jasna. Oprócz tego jeżeli lubicie czytać fantastykę, polecam zapoznać się z przewodnikami po książkach danych autorów na jej blogu. Ja jestem jej mega wdzięczna za przewodnik po książkach Sarah J. Maas. Bardzo lubię też czytać jej wpisy dotyczące BTS. W zasadzie jest to jedna z niewielu rzeczy, które trzymają mnie jeszcze przy kpopie, z którym już nie staram się być na bieżąco tak jak kiedyś.

Przy blogu Bajkonurka od początku urzekła mnie już sama nazwa. Nie pamiętam jednak jak na ten blog trafiłam. Wiem tylko, że cieszę się, iż to zrobiłam, bo czytanie wpisów Bajkonurka przyniosło mi dużo frajdy. Naprawdę podoba mi się to, że mogę na tym blogu przeczytać zarówno o książkach, jak i o musicalach, serialach, filmach, bajkach Disneya itd. Ogólnie rzecz biorąc, jako że jestem popkulturową bułą, która pochłania wszystkie rodzaje popkultury, wręcz kocham blogi, które pokrywają ich jak najwięcej. Oczywiście jeśli robią to dobrze, a Bajkonurek zdecydowanie robi to świetnie. Tutaj znowu podrzucę wam moje trzy ulubione wpisy.

To by było na tyle moich tegorocznych polecajek. A teraz idźcie obczaić powyższe blogi. Nie pożałujecie.